לוקחים את הסוכרת שלך באופן אישי

  הרצל רוזנבלום 6, מתחם סי אנד סאן, ת"א

בדיקת הולטר לחץ דם


קביעת תור להולטר לחץ דם

מה זה הולטר לחץ דם?

בדיקת הולטר לחץ דם נעשית לצורך מעקב רישום ותיעוד השינויים בלחץ הדם במשך 24 שעות, בזמן פעילות שגרתית כפי שמבוצעת על ידי הנבדק במשך היממה. הבדיקה מאפשרת לעקוב אחר שינויים בלחץ הדם לפי סוג הפעילות, וכן להעריך את יעילות הטיפול התרופתי ביתר לחץ דם במשך שעות היממה השונות.

הולטר לחץ דם הוא מכשיר למדידת לחץ דם שמוצמד אל המטופל למשך 24 שעות. המכשיר מודד את לחץ הדם כל 40-20 דקות. בתום הבדיקה מתקבל פלט מחשב שמסכם את כל המדידות שעשה המכשיר. רופא מומחה של DMC עובר על התוצאות ומאבחן אם האדם סובל מלחץ דם גבוה, וכיצד על בסיס אבחנה זו להתאים טוב יותר את הטיפול בסוכרת.

מתי צריך לעשות בדיקת הולטר לחץ דם?

לחץ דם גבוה הוא בעיה רפואית שכיחה שמחייבת טיפול תרופתי. לעיתים קיים קושי לאבחן אם האדם סובל מלחץ דם גבוה, ובדיקת הולטר לחץ דם יכולה לסייע באבחנה – למשל, כאשר אדם מדווח שערכי לחץ הדם שהוא מודד בבית תקינים, ואילו לחצי הדם שנמדדים במרפאה גבוהים מהתקין. מצב כזה מכונה "תסמונת החלוק הלבן", כלומר: מדידה בנוכחות הרופא גורמת למתח ולעלייה בלחץ הדם. כדי לברר אם מדובר בלחץ דם גבוה או רק בתסמונת החלוק הלבן, ניתן לעשות בדיקת הולטר לחץ דם.

מהם היתרונות בבדיקת הולטר לחץ דם?

  1. טיפול קפדני המבוסס על ערכים שנמדדו בעזרת הולטר לחץ דם יעזור במניעת סבוכים באוכלוסיות בסיכון גבוה כגון חולי סכרת, אי ספיקת כליה, קשישים וחולים עם יתר לחץ דם יציב.
  2. מאפשרת זיהוי נבדקים אשר עקב חרדה מאובחנים כסובלים מיתר לחץ דם (תסמונת "החלוק הלבן").
  3. מדידת לחץ דם בהולטר הינה מדויקת יותר, ואנו מקבלים גם מידע לגבי לחץ דם בשינה, מידע שהוא בעל משמעות  אבחנתית רבה.
  4. מסייעת באיתור אוכלוסיות בסיכון קרדיווסקולרי (מחלות לב ומוח) גבוה כגון חולים אשר ערכי לחץ דמם אינו יורד בשעות הלילה ואפילו עולה, וחולים בהם נצפית עליה גבוהה בשעות הבוקר של לחץ הדם.
  5. מסייעת בבחירת הטיפול הן מבחינת משך הפעולה של התרופות והזמן האופטימאלי לנטילתן, כמו גם יכולת להוריד את מספר התרופות ואו מינונן בהתאם לערכים ולתופעות הלוואי המדווחות על ידי החולים. זהו כלי עזר לשינוי הטיפול התרופתי – הערכה של יעילות הטיפול לאורך היממה.

*חומר זה מוצג למטרות מידע בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ על ידי רופא או רוקח

Call us!