לוקחים את הסוכרת שלך באופן אישי

  הרצל רוזנבלום 6, מתחם סי אנד סאן, ת"א

מזג האוויר ועונות השנה

מי הזיז את הגבינה שלי? התמודדות עם שינוי הרגלים במחלת הסוכרת

סוכרת מסוג 1 היא מחלה כרונית, שטרם נמצא לה מרפא. עם זאת, אנו יודעים היום שבעזרת הטיפול הנכון וקיום אורח חיים נכון ומאוזן, אנשים סוכרתיים יכולים לנהל את הסוכרת ולחיות לצידה חיים מלאים עד 120. באשר לסוכרת מסוג 2, לעיתים (כתלות במצב המטופל) שינוי תזונתי ופעילות גופנית לבדם עשויים לחולל מהפכה ואף להחזיר את המצב לקדמותו, עם המשך מעקב רפואי צמוד. במקרים אחרים, נדרשת התערבות רפואית גדולה יותר הכוללת גם נטילת תרופות ו/או אינסולין, אך גם במקרים אלו, הקפדה על הטיפול תוביל לאיזון הסוכרת, ותאפשר חיים פעילים ונורמטיביים.

להמשך קריאה

חורף חם

חג החנוכה הוא חג החנוכיות, הסביבונים והסופגניות, אבל הוא גם החג שהכי מקושר עם החורף. האורות שבוקעים מן הנרות ממלאים את הבתים באווירה משפחתית ומחממת.
מה עוד יחמם לנו את החורף הקרוב? בכתבה הקרובה תגלו מהם מזונות מחממים.
רמז: אין קשר לטמפרטורה בה אוכלים את המזון.
 

להמשך קריאה

איך יודעים שבא אביב? לפי בדיקת ה-A1c על דפוס שינויים עונתי ברמות ההמוגלובין המסוכרר (HbA1c)

החורף מפנה מקום לעונת האביב, ועם שינוי העונות אנו צפויים לראות גם שינויים ברמת ה-HbA1c. חוקרים מבית החולים ג'ונס הופקינס וביה"ס בלומברג לבריאות הציבור, ערכו מחקר מקיף על תופעה זו. תוצאות המחקר התפרסמו בעיתון המדעי American Journal of Epidemiology

להמשך קריאה

אלרגיות וסוכרת

אלרגיות האביב פוגעות באחד מכל חמישה אנשים. מתוכם, סוכרתיים יידרשו למשנה זהירות בתקופה זו של השנה בגלל גורמים שונים שעלולים לגרום לעלייה ברמת הסוכר בדם.

להמשך קריאה

חורף ב- 360°

האם ידעתם שיותר אנשים מאובחנים עם סוכרת בחודשי החורף? בנוסף, סוכרת מסוג 1 שכיחה יותר בארצות אירופה הקרות מאשר באפריקה או בדרום אמריקה, כאשר בפינלנד קיימת השכיחות הגבוהה בעולם לסוכרת מסוג 1. מה המשותף לכל אלה? כן, נראה שקיים קשר בין סוכרת ומזג אוויר קר

להמשך קריאה