לוקחים את הסוכרת שלך באופן אישי

  הרצל רוזנבלום 6, מתחם סי אנד סאן, ת"א

מזור לסוכרתיים

עינת מזור בקר, בת 38 מפ"ת, היא דיאטנית קלינית במרכז DMC. בתור מי שכל נערותה ניסתה דיאטות כאלו ואחרות ללא הצלחה, אל עולם התזונה היא הגיעה כדי למצוא את הדרך הנכונה עבורה ועבור אחרים. הרומן עם תחום הסוכרת החל בלימודי הסטאז' ומאז הוא חלק בלתי נפרד מחייה המקצועיים. המוטו שלה עבור סוכרתיים ולא רק – אתם יוצרים את מציאות חייכם. נווטו אותה באופן הטוב והשפוי ביותר על ידי אנשי מקצוע שאתם סומכים עליהם.

ראיון על סוכרת, השמנה ומה שביניהם

עם עינת מזור בקר, דיאטנית קלינית במרכז DMC לטיפול בסוכרת ובמרפאת ההשמנה של DMC.

כמה שנים את בתחום התזונה ואיך הגעת אליו?

"אני דיאטנית קלינית מזה 12 שנים. אני באה מבית של אמא שהיא מורה לספורט, ולכן אורח חיים בריא וחיים פעילים זה משהו שתמיד היה ברקע. בשנות התבגרותי הייתי מלאה וניסיתי דיאטות כאלו ואחרות, ללא הצלחה.  אחרי השחרור מהצבא, עדיין חיפשתי מאוד את הדרך הנכונה לרדת במשקל ולהרגיש טוב עם עצמי ובמקרה פגשתי חברת ילדות ברחוב. היא סיפרה לי שהתחילה לימודי תזונה ואז הייתה לי הארה שזה מה שאני רוצה לעשות וזה הייעוד שלי והתשובה שחיפשתי."

למה דווקא סוכרת?

"במסגרת לימודי התואר, צריך לעשות גם סטאז', ואת שלי עשיתי בקופת חולים כללית. הסטאז' היה אצל דיאטנית סוכרת שחשפה אותי לעולם הזה, לראשונה. התאהבתי בתחום הסוכרת כי הבנתי עד כמה הסוכרתי אחראי על מהלך המחלה שלו ועל הבריאות שלו וכמה לתזונה יש כח מונע ומרפא. בניגוד למחלות אחרות, שהטיפול בהן נשען רק על תרופות, בסוכרת, בעיקר מסוג 2, למעט העזרה התרופתית, הכוח להוביל את מהלך המחלה לכאן או לכאן הוא בידיים של המטופל. זמן קצר לאחר הסטאז' עברתי קורס להתמקצעות בסוכרת מטעם המועצה הלאומית לסוכרת. בקורס נחשפתי לטיפול בכל סוגי הסוכרת – סוג 1, סוג 2 וסוכרת הריון. במשך התקופה הזו טיפלתי בכל גווני הקשת של הבעיות התזונתיות, והנחיתי גם קבוצות לסוכרתיים."

מה לדעתך מייחד דיאטנית בתחום הסוכרת?

"שיטת הטיפול שמתבססת על ההבנה שהתזונה משפיעה באופן ישיר על רמות הסוכר ושהפידבק הוא מיידי, וזאת לעומת הירידה במשקל שהיא תהליך ארוך ומאתגר. שיפור רמות הסוכר יכול להיעשות ברגע. אחד היתרונות הגדולים בתפקיד בעיני הוא שהמטופלים יכולים לחוות הצלחה מדקה לדקה".

איך את רואה את התפקיד שלך? מה המשימה העיקרית בעיניך?

"אני רואה את תפקידי העיקרי כמניעה לשינוי. בעיני השליחות שלי היא ליצור את המוטיבציה, את התשוקה של אנשים סוכרתיים ליצור שינוי בחיים שלהם. אני יודעת היום ב-200 אחוז שתפריטים ודיאטות נוקשות הינם תלושים מהמציאות. החיים דינאמיים, אנשים נתקלים באוכל בכל מיני סיטואציות של היום יום, ולכן הדרך שאימצתי היא לפגוש כל מטופל במסלול החיים שלו, לאתר יחד איתו את נקודות החוזק אל מול הקשיים ואז למפות אותם כל אחד בנפרד. הניסיון הוא לעבוד על כל אתגר באופן נקודתי וממוקד כאשר שם המשחק הוא הדרגתיות בתהליך. כל פעם אתגר אחד. ברגע שמטופל מצליח לשנות הרגל אחד אנחנו יודעים שאחרי מספר שבועות זה הופך לדבר שבשגרה ואז אפשר להמשיך הלאה, מתוך הבנה ששינויים קטנים בסוף יוצרים שינויים גדולים."

מה האתגרים שאת חווה בטיפול בסוכרתיים?

"עבור רוב הסוכרתיים, המשמעות המיידית שנקשרת לקבלת הבשורה על הסוכרת היא וויתור על האוכל שאוהבים ועל הספונטניות שבאכילה ולקבל את זה, זה ממש תהליך של אבל לכל דבר. בהקשר הזה הדיאטניות נתפסות הרבה פעמים בתור מי שבמידה מסוימת באות 'להרוס את החגיגה' ולכבול אותם לאיזה משטר קשוח. לכן, אחד האתגרים הוא לעבור את מחסום ההתנגדות ולגייס את המטופל להיענות לטיפול. בנוסף, מאחר וסוכרת היא מחלה כרונית, זה אומר שהמעקב התזונתי הוא לכל החיים. אצל סוכרתיים, אורח החיים לעד ידרוש מהם תכנון מקדים, צורך לעשות ספורט, לקיחת תרופות. ניהול המחלה והתמדה נדרשים באופן משמעותי ביחס למצבים רפואיים אחרים שאנחנו מכירים. כל זה כמובן קשור גם בהיבט הרגשי של המחלה שהוא האתגר המשמעותי. מאחר והתזונה היא סימפטום לתחושות הפנימיות שלנו, פעמים רבות, כפועל יוצא מזה האכילה היא רגשית. אז קודם כל אני שם כדי לזהות את הקשיים הרגשיים, ולפעמים צריך פשוט לתת למטופל לאוורר את הרגשות שלו, כדי לעזור לו להיות זמין לתהליך. איני מעניקה כמובן ייעוץ פסיכולוגי אבל אני מסתכלת על המטופל כיישות הוליסטית – גוף-נפש ובמידת הצורך, מפנה לטיפול נפשי או רגשי."

מה מעורר השראה בעיניך?

"אנשים שהתגלתה להם סוכרת מסוג 2 באמצע החיים והם לא מוכנים לקבל את רוע הגזרה ועושים ככל שביכולתם כדי לרדת ברמות הסוכר באמצעות שינוי באורח חיים בלבד! יש  לי כמה מטופלים כאלו שהצליחו. בעיני זוהי הדוגמא הכי טובה לכך שאם מציבים מטרות ויעדים, הכל אפשרי."

מה השתנה במהלך השנים בתחום הטיפול בסוכרת?

"עד לפני כמה שנים חשבנו שההמלצות התזונתיות אמורות להיות זהות לרוב הסוכרתיים: לאכול דגנים מלאים, להגביל שומן רווי, לשלב פחמימה בכל ארוחה, לאכול כל 3 שעות, להימנע מאכילת פירות מסוימים ועוד. בשנים האחרונות נוצרה ההבנה שאין דיאטה אחת שמתאימה לכולם. כל אדם ירוויח מהתאמה שונה של המזונות בתפריט שלו – עידן התזונה המותאמת אישית. בהקשר של רמות הסוכר אנחנו יודעים היום שלמשל דגנים מלאים שהינם בעלי ערכים תזונתיים גבוהים, לא מתאימים לכל אחד, ושפירות מסוימים שחשבנו שפחות מומלצים לאכול, אינם משפיעים לרעה בכלל על חלק מהאנשים. כל אדם הוא פאזל אחר וזה הופך את העבודה להרבה יותר מעניינת, מאתגרת ומספקת. בנוסף, בשנים האחרונות נכנסו לשימוש תרופות חדשות שמסייעות לירידה במשקל וטכנולוגיות מתקדמות לאיזון הסוכרת."

מהו הולטר סוכר?

"הולטר סוכר הוא בדיקה המתבססת על טכנולוגיה חדישה המאפשרת מדידה רציפה של רמת הסוכר. מטרת הבדיקה היא לאבחן את דפוסי השינויים ברמות הסוכר לאורך יממה על פני שבועיים, על מנת להתאים את הטיפול באופן האישי והמדויק ביותר."

כיצד ההולטר מסייע לך בעבודתך?

"ההולטר הוא כלי ששיפר משמעותית את איכות הטיפול כי גם אם המטופל משתמש בו באופן חד פעמי, הוא מבין את המשמעות של התאמה אישית של מזונות כיוון שהוא יכול לראות תוך כדי שימוש מה טוב לו ומה פחות. במידה ואני מצליחה לרתום את המטופל לערוך במקביל  גם רישומי אכילה, זה מאפשר  לנו לעשות מחקר אישי של ממש ובשלב הזה אני מעודדת אנשים להתנסות במגוון רחב של מאכלים. בתום השבועיים, אני והמטופל יושבים יחד, אני מראה לו איך נראה הגרף של רמות הסוכר שלו 24/14 תוך הצלבה לרישום המזונות, ומזה אנחנו גוזרים דוח אישי עם הרכבי הארוחות המומלצות עבורו. ההולטר מנפץ הרבה מיתוסים ודברים שאנחנו אנשי התזונה חשבנו שאנחנו יודעים. פעם למשל  עבדנו על פי אינדקס גליקמי. היום אנחנו מבינים שלכל אדם יש אינדקס גליקמי משלו."

מה מייחד את הטיפול בסוכרת במרכז DMC?

"קודם כל מסגרת הזמן שיש לי כאן. יש לי אפשרות לשבת עם כל מטופל שעה שלמה, מה שמאפשר לי לגייס את המוטיבציה של המטופל. שנית, העבודה בצוות רב מקצועי לצד המומחים הכי טובים לסוכרת בארץ תחת קורת גג אחת, וגם הנגישות שלי לטכנולוגיות שמשפרות מאוד את ההיענות לטיפול ואת הצלחתו."

למה החלטתם ב-DMC לפתוח מרפאת השמנה?

"תפיסת ההשמנה השתנתה היום. אם פעם הייתה סברה שההשמנה קשורה בכוח הרצון של המטופל, היום היא נתפסת כמחלה כרונית וככזאת חייבת להיות לה תכנית טיפול. אנו יודעים גם שהשמנה הינה מולטי פקטוריאלית, כלומר היא מושפעת מהרבה גורמים. מתוך ההבנה הזאת, בנינו מרפאה רב צוותית שנותנת מענה של 360 מעלות למטופל. הרופאה שמלווה את המטופל בתהליך ונותנת את הקביים – הטיפול התרופתי, הקואוצ'רית שמעודדת השינוי ההתנהגותי, הדיקור הסיני לדיכוי תיאבון, כל זה לצד שינוי ההרגלים תזונתיים. כשמטופל עטוף בשלל גורמים שמסייעים לו מכיוונים שונים, ירידה במשקל הופכת למשימה קלה יותר לביצוע. היתרון של המרפאה שלנו הוא בכך שהיא חלק ממרכז רפואי לטיפול בסוכרת בעל ניסיון רב בטיפול בחולים סוכרתיים שחלקם גם סובלים מעודף משקל."

מה העתיד בתחום התזונה?

"העולם הולך לכיוון של התאמה אישית וככל שיעברו השנים, היא תיהפך ליותר ויותר אישית וספציפית. תהיה אפשרות לבדוק בבדיקות מאוד פשוטות וזמינות יותר בהשוואה למה שקיים היום את המיקרוביום הגנים ועוד בדיקות שיאפשרו לנו להגיד לכל מטופל מה כדאי לו לאכול וגם מתי – הטיימינג הוא אסטרטגיה נוספת שאנחנו מודעים לחשיבותה לתכנית התזונתית האישית – תזמון של הארוחה והגודל שלה בהתאם לשעות היום ובהתאמה למאפייניו הספציפיים של המטופל."

האם בעתיד נצליח לא רק לטפל אלא גם למנוע סוכרת מסוג 2 והשמנה?

"מניעה תתאפשר רק אם ברמה המדינית ממשלתית תהיה התערבות כמו סימון מזון, הטלת מיסים על מיצים ממותקים וממתקים, שיפור המזון הנמכר במקומות ציבוריים, חינוך לבריאות מגיל צעיר ועוד. חייב להתרחש שינוי מאוד משמעותי כדי לאפשר לאוכלוסייה את האפשרות הבריאה – שהיא תהיה הנגישה ביותר, בניגוד להיום שהזמינות נמצאת במזון המתועש ובג'אנק פוד."

טיפים שלך להצלחה?

  1. חפשו איש מקצוע שתהיה לכם איתו כימיה, זה מעל הכל. כשיש קשר טוב אפשר בקלות להיות בתהליך.
  2. לשינוי באורח החיים נלווים גם שיפור בתחושת החיוניות, שיפור הבריאות, עייפות מופחתת ועוד. זכרו זאת בכל רגעי המשבר בתהליך והעצימו את עצמכם על כל הישג.
  3. מספיק לעשות שינויים מתונים כדי לראות תוצאות משמעותיות – ירידה של 5 עד 7 אחוז ממשקל הגוף עם תוספת של פעילות גופנית מקטינה משמעותית סיכון לסוכרת מסוג 2 ומסייעת מאוד באיזון הסוכרת
  4. דרך המלך בתזונה ובחיים בכלל: איזון ומידתיות. אין צורך בהימנעות מוחלטת ממרכיב מזון זה או אחר, מותר לאכול מהכל, אבל לא את הכל!
Call us!