לוקחים את הסוכרת שלך באופן אישי

  הרצל רוזנבלום 6, מתחם סי אנד סאן, ת"א

בדיקות מתקדמות


ייחודי ל-DMC ! בדיקת הולטר סוכר חדשנית ללא דקירות שתעזור לכם לנהל את הסוכרת טוב יותר ותעלה אתכם על מסלול האיזון. מטרת הבדיקה לאבחן את דפוסי שינויים ברמות הסוכר לאורך יממה על פני שבועיים, על מנת להתאים את הטיפול הרפואי באופן האישי והמדויק ביותר.

באמצעות ההולטר:

  • תבינו טוב יותר את התנודתיות ברמות הסוכר שלכם
  • תראו  מה קורה לסוכר שלכם במהלך הלילה
  • תוכלו לדעת מתי לצפות לעלייה או ירידה
  • תיווכחו מה ההשפעה של כל מאכל על רמות הסוכר שלכם ותתאימו תזונה בהתאם.
  • תגלו איזו פעילות גופנית הכי מומלצת לכם וממה להימנע

ועכשיו חדש: הולטר סוכר בפריסה ארצית

מהיום השירות זמין בכל הארץ באמצעות Boxit – קל לאסוף, פשוט להתחבר!
באמצעות Boxit תוכלו לאסוף את מכשיר ההולטר במגוון סניפי סופר פארם ברחבי הארץ, בזמן שנוח לכם.
בעזרת דף ההנחיות המצורף לחבילה תוכלו להתחבר בקלות.
 
לפרטים נוספים התקשרו 8028*
 

• הולטר סוכר (בדומה להולטר לחץ דם( הוא כלי המתבסס על טכנולוגיה חדישה המאפשרת מדידה רציפה של רמת הסוכר. זהו כלי מצוין המשפר את יכולת השליטה בסוכרת.
• המערכת מבוססת על טכנולוגיית ,(Flash Glucose Monitoring) FLASHכאשר חיישן הממוקם על הזרוע מאפשר סריקה באמצעות קורא אלקטרוני ,המציג את רמת הסוכר העדכנית ובנוסף חץ מגמה ) המזהה צפי לירידה או עלייה של רמות הסוכר( ומידע על רמות הסוכר ב 8- השעות החולפות.
החיישן מיועד לשימוש עד 14 יום.
• בתום החיבור הצוות הרפואי מוריד את הנתונים לתוכנת מחשב ייעודית שמפיקה דו"ח Ambulatory Glucose Profile( AGP ( באמצעותו ניתן ללמוד באופן מעמיק על דפוס השינויים ברמות הסוכר שלכם ולהסיק מסקנות לשיפור הטיפול יחד עם הרופא/הצוות המטפל.
הניטור הרציף של רמות הסוכר במשך מספר ימים, 24 שעות ביממה, מאפשר ללמוד כיצד גופך מגיב לטיפול התרופתי, למצבי לחץ, לסוגים שונים של פעילות ולשינויים בתזונה ועל סמך הנתונים הללו, הרופא המטפל יכול להתאים את הטיפול הרפואי באופן אישי ומדויק יותר.
האם יש דבר כזה הדיאטה האולטימטיבית? מסתבר שלא. למרות ששוק הדיאטות משגשג, ולמרות שבכל מספר חודשים צצה לה דיאטה חדשה, ידוע כי כל אחד ירוויח רק מדיאטה אשר תהיה מותאמת לו באופן אישי ועל סמך נתונים אישיים כמו הגנטיקה ואוכלוסיית חיידקי מערכת העיכול. ההתאמה האישית מתייחסת לסוגי מזונות שונים, כמותם והשפעתם על רמות הסוכר ועל גורמים נוספים כמו בדיקות הדם.
אחד היתרונות המרכזיים של ההולטר הוא האפשרות להפיק פרופיל יומי של משק הסוכר, בנוסף לפרופיל של שבועיים או מספר שבועות יחד. הפרופיל מוצג באמצעות גרפים לצד נתונים מספריים של רמות הסוכר.
אם בעבר, ההמלצות התזונתיות לסוכרתיים היו כלליות והתבססו על רשימות של אינדקס גליקמי, היום, בעזרת ההולטר, ניתן לבחון את מגמות הסוכר של המטופל, בחלקי היום השונים וביחס לפקטורים שונים כמו התזונה, הפעילות הספורטיבית והטיפול התרופתי שמקבל. ידוע כי אין תזונה אחת המתאימה לכולם, וכי גורמים שונים משפיעים על תגובת הסוכר האישית כתוצאה מאכילת מזונות שונים. ההולטר מאפשר לנו להסיק מסקנות אישיות בנוגע להשפעת מזונות אלו ואחרים על רמות הסוכר בדם ובכך להמליץ למטופל לערוך שינויים בתזונתו תוך מעקב נוסף אחר השפעתם על רמת הסוכר בדם, כך עד שמגיעים למסקנות אודות המזונות האידיאלים עבורו. הטיפול התזונתי מול ההולטר דורש רישום אכילה מפורט של המטופלים, כולל פירוט תאריכים ושעות ובהמשך, הצלבת נתונים אלו מול דו"חות ההולטר. באמצעות הנתונים ניתן לבחון גם פקטורים נוספים כמו יחס אינסולין פחמימה או פקטור התיקון.
מחקרים מראים כי רמות הסוכר בדם משתנות ללא הרף ומושפעות מנסיבות רבות; כל גוף מגיב ומתנהג אחרת. קריאות הסוכר באופן רציף באמצעות ההולטר עוזרות לחולה ולרופא ללמוד על התנהגות הסוכר, באופן חסר תקדים – ושופכות אור על כל המגמות והדפוסים בקשר לרמות הסוכר. כשרואים בכל רגע ורגע מה קורה עם הסוכר, ניתן להסיק מה קורה בגוף הספציפי של החולה ולתפור לו טיפול מותאם אישית.
Ambulatory glucose profile – AGP זהו דו"ח המורכב מתרשים ונתונים מספריים המציגים בצורה ברורה את פרופיל הסוכר של המטופל. דו"ח זה ניתן להפיק על סמך מדידות הסוכר של המטופל. ככל שהמידע רב יותר (כגון בשימוש בהולטר ) הדו"ח המתקבל מדויק ואמין יותר.
בעזרת ה AGP ניתן להבין יותר את פרופיל הסוכר לאורך כל היום וכיצד הוא מושפע מגורמים שונים כגון אכילה, הזרקת אינסולין, פעילות גופנית וכו'. דוח ה AGP מציג נתונים מספריים כגון: ממוצע הסוכר, הערכת A1C , כמות ומשך היפוגליקמיות, התפלגות הסוכר בהתייחסות לטווח היעד וכו'. בנוסף לנתונים אלו אנו מקבלים גרף רציף של 24 שעות המכיל בתוכו את כל מדידות הסוכר שנעשו במשך התקופה (14 יום בד"כ).
בעזרת כללים מוסכמים, ניתן לנתח את תוצאות הגרף , ללמוד על התנהגות הסוכר בכל חלק של היום ולאתר היפוגליקמיות והיפרגליקמיות. ה -AGP עוזר לקבל החלטות טיפוליות, לשנות ולהתאים טיפול תרופתי או תזונה ולשנות מינוני אינסולין. עוד יתרון מאד בולט של דו"ח AGP היא האפשרות לעקוב אחר רמות הסוכר של המטופל במשך הלילה. ניטור רמות הסוכר במהלך השינה קריטי ומתבקש ועשוי לזהות אירועי היפוגליקמיה מסוכנים שלא ידע עליהם.

*חומר זה מוצג למטרות מידע בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ על ידי רופא או רוקח

Call us!